Nalazite se u > Vijesti iz saveza
Županijsko prvenstvo u radu pasa glasnog gona na divlju svinju u gateru

U organizaciji Lovačkog saveza Primorsko-goranske županije i domaćina Lovačkog društva „Jelen“ Skrad - Ravna Gora, dana 28.09. 2014. godine održano je Županijsko prvenstvo u radu pasa glasnog gona na divlju svinju u gateru. Na ispitu je prijavljeno 12 pasa, ali ga je uspješno položilo 5, dok je njih 7 diskvalificirano, jer u propisanom vremenu nisu pronašli divljač.

Pobjednik natjecanja bio je alpski brak jazavčar Lord vlasnika Ladislava Podnara (LD „Jelen“ Skrad - Ravna Gora) sa osvojena 184 bodova, drugo mjesto zauzeo je njemački lovni terijer Afrika vlasnika Ivana Jakovca (LD „Jelen“ Skrad - Ravna Gora) sa 179 bodova, a treće mjesto zauzeo je srpski trobojni gonič Ciko vlasnika Antona Štefanića (LD „Vrbnik - Garica“ Krk) sa 163 boda.

Kinološki suci Miroslav Grgurić iz Skrada i Zdenko Legović iz Tinjana, bili su zadovoljni sa radom pasa te ostvarenim rezultatima, kao i organizatorima koji svojim svakodnevnim radom rade na promicanju i popularizaciji lovne kinologije.